fbpx

Popularne sporty wodne. Jakich można spróbować w Polsce?

Lato to czas, który bez wątpienia sprzyja uprawianiu sportu.  Biorąc pod uwagę malownicze okolice w kraju, szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza sporty wodne. Jakie wymienia się współcześnie popularne sporty, które można uprawiać na wodzie? 

Popularne sporty wodne- Jakich można spróbować w Polsce?

Windsurfing

Tak naprawdę żagiel i deska to najlepsze połączenie dla fanów adrenaliny na wodzie. Pod koniec lat 60. urodził się w Kalifornii pomysł uprawiania tego sportu. Dziś windsurfing znany jest na całym świecie. Uprawiają go osoby bez względu na wiek i płeć. Doznania, jakie można odczuć poprzez przemierzanie jeziora tym sposobem, są niesamowite. Wbrew pozorom uprawianie windsurfingu nie wymaga doskonałej kondycji. To doskonały sposób spędzania wolnego czasu podczas wakacji z dzieckiem lub ukochaną osobą. Ważne jest tutaj opanowanie techniki, pokonanie strachu przed ewentualnym upadkiem, a także odpowiedni sprzęt. Doskonałym miejscem na uprawianie tej dyscypliny są Mazury oraz okolice Zatoki Gdańskiej. Najpopularniejszym kurortem w tym przypadku okazują się Chałupy, gdzie młodzież i dorośli z całej Polski przybywają, aby czerpać przyjemność z przemierzania zatoki.

Kitesurfing

Chociaż miłośnicy tej dyscypliny sportowej uważają, że Egipt to najlepsze miejsce do uprawiania kitesurfingu, okazuje się, że nasze Polskie okolice Mazur i zatok nie są najgorsze. To kolejna propozycja dla fanów wodnych przygód na desce. Zamiast żagla mamy tutaj latawiec, który do złudzenia przypomina spadochron. Kitesurfer zakłada siebie specjalną uprząż zwany inaczej trapezem, po czym bierze do rąk linę, do której zamocowany jest latawiec. Bardzo często fani kitesurfingu porównują ten sport do snowboardu, gdyż w trakcie przemierzania jeziora deska prowadzona jest na krawędzi, a nie tak jak w przypadku windsurfingu, czyli na płasko.

Flyboard

To propozycja dla fanów sportów ekstremalnych. Sport ten pokochało już wiele osób, jednak nie jest on znany w takim stopniu, jak wymienione wcześniej propozycje. Flyboard nierzadko wykorzystywany jest także przez ratowników w przypadku utonięcia. Flyboard to doskonałe potwierdzenie tego, iż nie trzeba umieć latać, aby wzbić się w powietrze! Lot możliwy jest dzięki odrzutowi wody spod butów, które zasilane są wodą pod specjalnym ciśnieniem. Dla osób początkujących buty połączone są dokładnie ze skuterem.  Możliwe jest kontrolowanie ciśnienia wody, co oznacza, że może być ono dopasowane do poziomu umiejętności i preferencji użytkownika. To bardzo widowiskowy sport, który wymaga jednak wielu ćwiczeń i równowagi. To rozrywka, którą uprawiać można zarówno na tafli rzeki, jak i jeziora, czy morza.

Spływy kajakowe

To popularna dyscyplina, którą uprawiają zarówno osoby samotne, jak i pary, czy rodziny z dziećmi. Wiele osób chętnie wsiada do kajaka zarówno nad jeziorem, jak i rzeką. Dla fanów nieco większych emocji doskonałą propozycją mogą być spływy górskie. To coś dla fanów pięknych widoków oraz odpoczynku na świeżym powietrzu. W trakcie spływu kajakowego warto mieć przy sobie odpowiedni strój jak bluza Waikiki.

Łódź motorowa

Pozostanie sternikiem to marzenie wielu osób. Niestety do tego konieczne jest ukończenie specjalistycznego kursu, który można wykonać zarówno na Mazurach jak w mniejszych miejscowościach z dostępem do rzeki lub jeziora. Ukończenie kursu nie powinno zająć dłużej niż 2 tygodnie. Doskonałym miejscem na zrobienie kursu może być Turawa lub okolice jeziora Śniardwy. To przydatna umiejętność dla osób, które lubią wędkować lub dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z ratownictwem wodnym. Warto zaznaczyć, że łódź może zostać wypożyczona. Nie trzeba więc dokonywać kosztownych zakupów, aby przemierzać jeziora i rzeki i czerpać z tego ogromną przyjemność.

Sporty wodne w Polsce- Jak przygotować się do wodnego szaleństwa?

Uprawianie sportu wiąże się nie tylko z koniecznością zakupu profesjonalnych sprzętów, ale także dodatkowych ubrań, dzięki którym żeglowanie, czy pływanie kajakiem stanie się przyjemne. Odpowiedni styl oraz zabezpieczenie ciała przed chłodem i komarami na przykład dzięki bluzie Waikiki to warunek przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Fani mody do bluzy z pewnością dobiorą także szereg akcesoriów jak kurtka, czy poncho. Z pewnością w ubraniach tej marki zdjęcia z wakacji prezentowane na portalach społecznościowych będą jeszcze piękniejsze! Uprawianie sportów wodnych nie musi wiązać się z zakładaniem niewygodnych pianek. Modne bluzy i kurtki to także potrzebny element stroju, zwłaszcza w trakcie chłodnych wieczorów.

 • SALE
  LIMITED
  Rozmiar
  EAN: 5904310101318
  299 

  116 w magazynie

 • SALE
  LIMITED
  Rozmiar
  EAN: 5904310100052
  172 

  200 w magazynie

 • SALE
  LIMITED
  Rozmiar
  EAN: 5904310101493
  299 

  164 w magazynie

 • SALE
  LIMITED
  Rozmiar
  EAN: 5904310100090
  262 

  135 w magazynie

Surfing: Jak zacząć przygotowania do surfingu?
Co to jest longboard i skąd się wziął?
Waikiki Vibe
Close

Koszyk

Close

Ulubione

Ostatnio oglądane

Close

Great to see you here !

Hasło zostanie wysłane na Twój email.

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi Twojego konta, więcej polityka prywatności.

Already got an account?

Close

Kategorie

ZNIŻKA 10%

NA TWOJE PIERWSZE ZAKUPY POWYŻEJ 200zł